Skip to content

Léto 2019 – Surfchamp, Cashflow Summer, River Surf

Léto! Doba, kdy každý jede na 150%. Období ve znamení slunce, sportu, hudby i nových přátelství. Po 2 letech cestování po druhé straně světa konečně celé léto v ČR a okolí.

Cash Flow Summer

27.6. jsme se s bráchou Tomem vydali na Cash Flow Summer zaměřený na vzdělání, seberozvoj, nomádění, propojování a investování, který pořádal kamarád Tomáš Zdražil. Třídenní super akce, kde člověk načerpal spoustu inspirace a zajímavých příběhů od mladých řečníků, podnikatelů a dalších zajímavých osobností. Elektomotorky, wake, jetsurf nebo ledová lázeň pod vedením lektorů/biohackerů Veroniky Jelínkové a Libora Mattuše nás pak suprově osvěžily a všichni jsme tak měli energii na zajímavá a pestrá témata jako fintech, kryptoměny, VR, nebo vývoj budoucích technologií.

Akce byla velice originální, svěží a příjemně mě zaujalo, s jakým přesvědčením mladí podnikatelé přistupují ke společnosti a přírodě. Hodně z nich se věnuje i neziskovým projektům a svými příběhy obohacují své okolí, viz. dobrokáva. Budoucnost se i díky těmto lidem jeví pozitivně. Nakonec jsme s bráchou zahráli u táboráku na kejtry a v pozdějších hodinách po house party nastala ta správná večerní pohoda u ohýnku. Festival se povedl a za mě palce hore! Smekám.

Surfchamp 2019

Hned druhý den po programu na CFS jsem si to sypal do Prahy, abych s kamarádem Martinem Dolejšem zdolal cestu autem dlouhou téměř 1 700 km na francouzský west coast do Seignose u Hossegoru, kvůli své účasti na mistrovství Česka a Slovenska v surfování. Během 17,5 h v autě jsme stihli vyřešit všechny problémy světa, ovšem po příjezdu na místo jsme si kvůli únavě na žádně řešení nevzpomněli. Škoda. 🙂

Znáte to, když jste tak unaveni, že dáte pivko, spát ale nechcete a jste jakoby vás někdo praštil po hlavě a jen tupě koukáte? Tahle paralýza se dá suprově prožít a užít v místě, kde na vás dýchne pohodová nálada surfového kempu, kde se řeší jen to, jaký bude swell, vítr a jaké holky jsou okolo samozřejmě!

Surfchamp je takové místo, kde se mísí různé pocity i dojmy, různí lidé z různých odvětví s různými příběhy. Pestrobarevnost. Potkat se zde dá opravdu kdokoliv. Tyto Outlaws spojuje jediné. A to vášeň ke sportu, který u nás nemá logicky žádně kořeny. Surfing. Pozor, nebezpečí! Je to vysoce návykové.

Poměřit síly s ostatními suchozemci na menších červnových vlnách Francie v rámci Surfchamp byl pro mě, a myslím i pro většinu ostatních, super forma odpočinku, kdy sice chcete zajet co nejlépe, ale přitom vám o nic nejde. Ve svém heatu jsem skončil poslední, ale bodově jsem poslední nebyl. Kluci v mém heatu byli dobří a já jsem se svoji nezkušeností s pravačkama (vlny lámající se doprava) neměl moc šanci. To, že jsem nepostoupil, pro mě bylo nakonec vysvobození, protože jsem si potom užil odpolední session skoro sám v pěkných metr a půl setech a chodily levačky, takže pecka (vlny lámající se doleva). Vítězové i mlaďoši si každopádně zaslouží respekt, zajeli pěkné vlny. Surfchamp 2019 – surf, párty, lidi, francouzské sýry, super víno = supr akce.

San Sebastian – tapas, busking, busted

Chatka číslo 16 byla proslulá svými koncerty. Obyvatelé já, Martin Dolejš a Marek Matas jsme po večerech vyhrávali ve společnosti se saxofonistou Radkem Kašparem z J.A.R. Šlapalo to a tak jsme se s klukama domluvili, že pojedeme s ostatními na výlet do San Sebastianu a zahrajeme na ulici. Po skvělýh tapas (místních jednohubkách) jsme se vydali na vyhlídku a následně hledat spot pro hraní. Vybrali jsme si unikátní místo před krásným portálem do barokní baziliky Panny Marie. Po pár minutách u nás byl zpívající a tancující dav čítající alespoň 60 hlav. Párty byla opravdu mocná a tam jsme byli na závěr zadrženi policií. Breaking the Law = nejlepší rockstar finish!

River Surf

Nadšeni z Francie jsme se s Matinem Dolejšem, bráchou Tomem, Jirkou Mayerem a Jozkim Balcarem vydali na jih od Bratislavy do Čunova, kde je perfekní tréningové středisko pro suchozemské surfaře. Nejenom, že se zde naučíte zatáčet a pohlídat si svůj postoj, ale i dobře popijete s bratry zo Slovenska. Surf, Bratislava, Dunaj, párty na lodi se šílenou muzikou a dobré počasí i nálada vytvořily opět nezapomenutelný víkend s kamarády.


Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/160051/virtual/www/domains/wonderwayofj.cz/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 94

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *