Skip to content

Laingholm – část jedna, odpočinek a první zemětřes

Dostat se z Aucklandu do Laingholmu trvá zhruba tak 2 hodiny městskou hromadnou. A to je to asi jen 25 km. Vyjel jsem vlakem do New Lynn a přestoupil jsem na autobus, kde jsem musel asi 45 minut čekat. No městská hromadná doprava je v Aucklandu opravdu síla. Po městské zástavbě, která vypadá spíše jako obří vesnice s hromadou rodinných baráčků, jsem se pomalu dostával do džungle. V autobusech jsou řidiči milí a rádi si s vámi pokecají. Pokaždé, když někdo vystupoval, tak se s řidičem rozloučil a poděkoval. Jediná hezká věc na MHD v Aucklandu. Nakonec mi řidič řekl, kde mám vystoupit. Poděkoval jsem a šel jsem najít Benoitův dům (místo, kde jsem díky couchsurfingu mohl strávit 3 noci).

Po pár pokusech jsem našel dům. Všude palmy, keře, prostě džungle. Sešel jsem schody k baráku a viděl jsem, že se v oknech něco děje. Byli to kluci z Německa, kteří měli strávit pár nocí u Benoita se mnou. Benoit nás přivítal perfektní večeří, takže nejenom že jsem měl ubytování zdarma, ale také jsem měl večeři. Pohoda. Benoit je starší pán okolo 70 let. Pomáhá cestovatelům, kteří “zabloudí” na Nový Zéland. Hostil už neuvěřitelné množství lidí. Už si to nepamatuji přesně, ale bylo to asi okolo 1000. Je to opravdu unikátní a nechtěl jsem věřit tomu, jak dokáží být lidé vstřícní a štědří. A to jsem se ještě nedostal na Pihu.

  • Benoit's house

První zemětřesení

Další den jsem vstal a cítil jsem se neuvěřitelně špatně. Projevila se únava z dlouhého cestování a hlavně jsem kvůli klimatizaci v letadle nemohl říci ani slovo. Cítil jsem se trochu provinile, že spím a jím zadarmo, a tak jsem řekl Benoitovi, že mu trochu pomůžu. Benoit mi dal za úkol zbavit se divokého zázvoru. Prosekával jsem se tím, jak amíci ve Vietnamu. Ale zázvor pěkně voněl, takže to bylo fajn.

Po práci jsem si šel zdřímnout. Vylezl jsem na patrovou postel. Chill, hudba, když v tom se začala postel docela třást. Wow. První zemětřesení a takhle rychle? 4. den na Novém Zélandu? Seběhl jsem rychle za Benoitem s otázkou, jestli to také necítil, že tu bylo asi zemětřesení. Benoit na to s klidem odpověděl: “To ne, to byla pračka.” 😀 S barákem, který byl postaven na dřevěných pilotech, ale pěkně třásla.

Večer večeře a 4:20 s Benoitem a německýma klucíma.


Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/160051/virtual/www/domains/wonderwayofj.cz/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 94

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *