Skip to content

Laingholm – část dva, nejistota a pokus jménem Piha (5. den na NZ)

Třetí den u Benoita v Laingholmu byl můj poslední s tím, že ten čtvrtý jsem se musel vydat někam za prací a najít ubytování. Neměl jsem nic než krosnu a batoh. Řekl jsem si, že bych měl následovat to, co mě baví, a tak jsem se vydal za vidinou surfování na Pihu, vzhledem k tomu, že byla pouhých 25 km daleko.

Vzal jsem batoh, foťák a šel na stop. Chytil jsem asi druhé auto a už jsem si to razil na Pihu. Cesta vedla klikatými cestami přes Waitākere Ranges Regional Park. Najednou se stromy rozestoupily a já jsem viděl neuvěřitelnou podívanou na nádherné letovisko s obří pláží, ostrými vrcholky a dominantou Lion Rock uprostřed, prostě top.

Pohled na Pihu
Pohled na Pihu

Ubytování a práce

Po krátké procházce po Piha Beach jsem cítil, že jsem správně a šel jsem zkusit najít práci. Dorazil jsem do místního obchodu, kde mi poradili, že mám jít do místního bistra: Adey’s – Fish’N’Chips, které je téměř přímo na jižní pláži. Když jsem tam dorazil, tak byla cítit správná mladistvá atmosféra. Hip-hop pěkně nahlas a správná stylová parta za pultem servírující hamburgery, milkshaky, limči a kávu pro hladové surfaře a jiné primáty. Yes. Zeptal jsem se na práci, nechal číslo. Poradili mi místo, kde bych mohl najít ubytování za práci. Tak jsem dorazil do Black Sand Lodge. Tam měli plno, ale za pár fotek Black Sand Lodge paní zavolala své kamarádce, že je tady mladík z České Republiky a hledá ubytování. Prý: “Common, He’s lovely.” 😀 Paní (Brenda) nakonec souhlasila a já se mohl další den nastěhovat. Ještě jsem zkoušel štěstí v místním surfovém hostelu, ale to už bych chtěl asi moc. Mezitím jsem dostal telefonát z Adey’s, že pro mě šéf něco má. Dorazil jsem dolů do Adey’s. Krátký pohovor co umím a kdo jsem a Adey – šéf místní restaurace a bistra – mi řekl, že když budu mít ubytování, tak můžu hned začít. No brutální.

Adey's Fish'N'Chips
Adey’s Fish’N’Chips

Ubytování zajištěné, práce také. Vydal jsem se na stop zpátky do Laingholmu strávit svoji poslední noc u Benoita, vyzvednout svoje zavazadla a uvařit svratecký guláš za pomoc a ubytování. Aby toho nebylo málo, tak jsem stopl chlapíka (Danny), který mi řekl, že opravuje svoji chatu na Severní pláži. Neváhal jsem, nabídl mu pomoc a on souhlasil.

Dvě práce, ubytování v cizí zemi za asi 3 hodiny pobytu v místě zvaném Piha? No začínal jsem mít ze svého štěstí až strach. Ze všeho nejvíc jsem ale cítil neuvěřitelný, lehce napínavý pocit, jak se s tím vším poperu a co mě čeká.

  • South Beach

Warning: Declaration of PLL_Walker_Dropdown::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/160051/virtual/www/domains/wonderwayofj.cz/wp-content/plugins/polylang/include/walker-dropdown.php on line 94

2 Comments

  1. Zee Zee

    Super teda ze sa ti zadarilo, drzim palce nech sa dari aj dalej, ja chcem ist na jesen na NZ tiez takze pis, pis, pis kazda story alebo rada sa zide 🙂

    • hanzvitek@gmail.com hanzvitek@gmail.com

      Děkuji. Budu pokračovat. 🙂 Je toho hodně co říci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *